DC12V/24V/36V/48V G1 Water Heated Element 200M Solar Induction Immersion Heating Resistance 200W/300W/600W/900W/1.5KW(Type 1,24V,300W 200mmL 304SS)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
07
quantity
Product details
Category
Immersion HeatersDC12V/24V/36V/48V G1" Water Heated Element 200M Solar Induction Immersion Heating Resistance 200W/300W/600W/900W/1.5KW1.Material: 304stainless steel2.Voltage: 12V/24V/36V/48V3.Wattage: 200W/300W/600W/900W/1500W4.Tube length: 200mm5.Thread: DN25/G1"/32mm6.Accessories Material: 304 stainless steel7.Package: 1pc heating element + 1pc gasket (no cap)==========Type : Electric Water Heater PartsProduct Name : Hexagonal threaded electric heating pipeThread Size : DN25(G1) 32mmMaterial : 304 stainless steel tubeVoltage : 12V/24V/36V/48VWattage : 200W/300W/600W/900W/1200W/1500WApplication : small containers, tanks, solution tanks, water tanks, and water poolsCertificate : , ROSH, LVDAccept Custom Made : YES
  • Immersion Heaters
  • DC12V/24V/36V/48V G1" Water Heated Element 200M Solar Induction Immersion Heating Resistance 200W/300W/600W/900W/1.5KW